Senatul României a înregistrat pe 19 aprilie 2022 un proiect de lege prin care se dorește prevenirea şi combaterea distrugerii culturilor agricole şi a păşunatului neautorizat. Astfel, cei care își scot animalele pe pășune, fără să aibă autorizație, sau le lasă să pască pe terenuri arabile riscă să le… » Mai multe detalii