Guvernul anunță salarii mai mari, de la 1 august 2023, pentru mai mulți angajați din spitale, dar și ieftiniri de alimente.Astfel, vor primi cu până la 500 de lei în plus la salariu asistenţii medicali, tehnicieni de radiologie şi imagistică licenţiaţi, asistenţi medicali de laborator clinic licenţiaţi,… » Mai multe detalii