All-Star Game-ul Ligii Naționale de Baschet Masculin este programat pe 20 aprilie 2022, în noua Polivelantă de la Oradea, iar Federația Română de Baschet a stabilit echipele în urma voturilor.
Din partea fanilor s-au exprimat 5.377 de persoane, iar cel mai votat jucător a fost Rareș Uță (1.765), iar Mihai Silvășan a fost cel mai votat antrenor (1.416), relatează baschet.ro
SUD
1. TROY FRANKLIN – SCM U CRAIOVA
2. TUDOR GHEORGHE – FC ARGES PITESTI
3.