Astăzi în ședința de plen a Consiliului Județean s-a dat ultima ”luptă” pentru libera opinie care să și aibă un rezultat concret! Un consilier județean mai vocal a fost mutat într-o comisie unde nu prea are ce face. Deși a protestat, consilierul județean Pro România Dragoș Dumitru a fost mutat ” disciplinar” într-o comisie cu care nu are nimic în comun, doar pentru a-i face loc unui PNL-ist într-o altă comisie, unde partidul ”conducător” PNL nu avea majoritate. Adică avea majoritate, dar un consilier din ”alianța ” PNL-Pro România a început să aibă opinii.