Sursa Foto – Pixabay
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/10/gaze.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/10/gaze.jpg” title=”Românii de la țară nu mai vor să se racordeze la gaze – ”La lemne nu e minciună” 9″/>Din cauza prețului tot mai mare la gaze, românii de la țară nu mai vor să se racordeze la gaze. În mai multe comune din România gazele ar trebuie să ajungă anul viitor, insă locuitorii nu mai sunt la fel de încântați.
Gazul a fost visul țăranului român. Generații întregi au așteptat țeava galbenă la poartă și încălzire fără cenușă-n sobe, fără muncă la spart lemne, fără cărat lemne, fără curățat de hornuri. Noile prețuri au făcut însă ca totul să se schimbe.