Echipa națională a României și-a încheiat parcursul la EURO 2024, acolo unde a cedat, marți, în optimi, în fața Olandei, scor 0-3, într-o partidă disputată la München.
Mesaj emoționant pentru organizatori: „Mulțumim că ne-ați făcut să ne simțim ca acasă!”
La plecarea de pe Allianz Arena din Munchen, „tricolorii” și staff-ul au lăsat vestiarul imaculat și un mesaj pentru organizatori. „EURO 2024 a fost pentru fiecare dintre noi una dintre cele mai importante experiențe fotbalistice trăite până acum și ne bucurăm că scena pe care s-a desfășurat a fost cea germană.