Un șofer din Rodna și-a terminat petrecerea de Paște într-un zid de beton din localitate, după ce a condus în stare avansată de ebrietate. Acesta conducea pe direcția Maieru-Șanț, când a pierdut controlul mașinii și a acroșat un zid din zona bisericii ortodoxe.
„În această după-masă, în urma unei intervenții la un accident, semnalat prin 112, polițiștii din Sângeorz-Băi au întocmit un dosar penal în care efectuează cercetări pentru conducere cu alcoolemie.