Sportivii cluburilor sibiene „Puma” și „Hwarang” au obținute rezultate excepționale în cadrul campionatului European de Taekwon-do, din Croația, unde România a obținut Locul 1 pe națiuni.
”Astăzi am avut bucuria de a-i felicita pe o parte din #campionii sibieni care fac parte din lotul național.Vă felicit dragi sportivi pentru aceasta performanță deosebită, însă pe deplin meritată! Pasiunea voastră pentru sport, disciplina din artele marțiale, determinarea antrenorilor, dar și susținerea părinților s-au dovedit a fi încă o data ingredientele succesului!” a scris Daniela Cîmpean,