Prefectul Dumitru Țiplea a convocat vineri, 21 iulie, o ședință operativă privind condițiile de exploatare adecvată a drumurilor naționale de la nivelul județului Bihor în contextul condițiilor meteorologice actuale de caniculă. La întâlnire au participat reprezentanți ai Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier – Bihor (ISCTR), ai Secției de Drumuri Naționale Oradea (SDN) […] » Mai multe detalii