Bistrițenii s-au destins, în acest weekend, la Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud, la a treia ediție a evenimentului „Cămeșa sunt EU. SânzIEne la MuzEU“. Aceștia și-a petrecut timpul în curtea muzeului, unde au avut loc mai multe activități, având în centu tardițiile de Sânziene. Ateliere de făcut pâine, modelaj în lut, coronițe de flori, ședințe foto în haine tradiționale și relaxare în hamace… cam așa a fost astmosfera la muzeu în ziua de Sânziene.