foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2020/11/restaurant.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2020/11/restaurant.jpg” title=”Reguli noi pentru restaurante și fast-fooduri: Consumatorii vor fi informații despre tot ce se pune în mâncare 2″/>
foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2020/11/restaurant.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2020/11/restaurant.jpg” title=”Reguli noi pentru restaurante și fast-fooduri: Consumatorii vor fi informații despre tot ce se pune în mâncare 1″/>
Unitățile de alimentație publică sunt obligate, începând cu 20 decembrie, să informeze consumatorii despre tipul și cantitatea ingredientelor care depășesc o pondere de 20 g în mâncărurile vândute pentru consumul pe loc sau pentru livrarea la domiciliu. Începând cu 20 decembrie anul acesta, unitățile de alimentație publică vor trebui să respecte o nouă reglementare privind […] » Mai multe detalii