Rectorii universităților românești partenere în consorții de tip Universități Europene, s-au întâlnit marți, 5 aprilie, cu prim-ministrul Nicolae-Ionel Ciucă. Ședință a avut ca temă redefinirea spațiului european din perspectiva învățământului superior bazat pe cooperare, pe punerea în comun a resurselor… » Mai multe detalii