Joi, 4 iulie, Serviciul Rutier din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov, împreună cu Serviciului Rutier Prahova, au organizat și desfășurat o acțiune cu efective mărite pe D.N. 1, în sistem “Cascadă”, acțiunea având ca scop depistarea și sancționarea conducătorilor auto care încalcă regimul legal de viteză, în zonele unde au fost înregistrate evenimente rutiere pe fondul nerespectării acestei reguli de circulație.
În cadrul activităților desfășurate au fost angrenați 32 de polițiști, 20 dintre aceștia fiind din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov,