Inspectorii Corpului de Control al A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud continuă controalele, în Bistrița-Năsăud, pentru a vedea cum sunt separate gunoaiele. Din păcate, reciclarea deșeurilor pare încă o misiune imposibilă pentru unii.
„Pubela galbenă – încă avem probleme la separarea deșeurilor reciclabile din plastic și metal!
Inspectorii Corpului de Control al A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud continuă verificările pubelei galbene pe tot teritoriul județului Bistrița-Năsăud.