Socialiștii și liberalii legiferează cum ne-au învățat. Rar și prost. Iar pe alocuri, ticălos.
Ultima lor năzdrăvănie, nu știu dacă „noaptea ca hoții” dar sigur după principiile de funcționare ale „alcoolicilor anonimi” se referă la contabili și contabilitate.
Un grup de parlamentari PSD și PNL, sub protecția anonimatului (asta e desprinsă din filmele cu dezechilibrați emoțional), fără o consultare reală cu cei care practică această profesie, cu o rapiditate greu de înțeles, a reactivat și deturnat de la scopul inițial o inițiativă de acum vreo patru ani.