Un protest spontan a avut loc joi, 4 iulie, începând cu ora 18.00, în fața societății Ecolab-Purolite din Victoria, informează Monitorul de Făgăraș.
,,Vrem să respirăm aer curat la Victora“ au susținut cetățenii. Li s-a alăturat și primarul orașului, Camelia Bertea, care le-a explicat că este alături de ei în acțiunile pe care le organizează împotriva poluării.
,,Primăria Victoria nu are rol de monitorizare, dar am făcut tot ce se putea pentru a avea aer curat în oraș. Societatea Ecolab este renumită la nivel mondial pentru rezolvarea problemelor de Mediu.