Agenţia pentru Protecţia Mediului Bihor informează cu privire la lansarea proiectului ”Curățăm România”, de către Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor care are sloganul: ”Vrem o țară fără deșeuri abandonate!”. Scopul Programului îl reprezintă finanţarea nerambursabilă din Fondul pentru mediu a proiectelor vizând ecologizarea zonelor afectate de poluarea cu deșeuri. Obiectul programului îl reprezintă susţinerea financiară […] » Mai multe detalii