FOTO arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/03/program-rabla-800×464.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/03/program-rabla-1024×594.jpg” title=”Programul ”Rabla 2” a fost lansat – Câți bani se vor da pentru mașinile mai vechi de 15 ani 45″/>
FOTO arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/03/program-rabla-800×464.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/03/program-rabla-1024×594.jpg” title=”Programul ”Rabla 2” a fost lansat – Câți bani se vor da pentru mașinile mai vechi de 15 ani 44″/>
De la 1 iulie 2022, va intra în vigoare programul ”Rabla 2”, a anunțat luni președintele Asociației Municipiilor din România, Emil Boc.
„Am discutat cu ministrul Mediului ca de la 1 iulie să intre în vigoare programul ‘Rabla 2’ (…). Suceava are deja un proiect pilot, Sfântu Gheorghe, de asemenea, îl derulează. În ce constă? Maşinile mai vechi de 15 ani să poată fi predate administraţiilor locale (…), vor primi pentru acea maşină mai veche de 15 ani 3.000 de lei,