După două săptămani de caniculă, cu maxime de 37 grade Celsius și lipsă acută de ploaie, urmează o perioadă de câteva zile în care vremea va rămâne la fel de caldă, sau chiar mai caldă (până marți) , urmând ca apoi temeraturile să se reducă treptat.Spre finalul săptămânii viitoare se va reveni la valori… » Mai multe detalii