Un tânăr de 22 de ani s-a ales cu dosar penal, după ce a fost prins șofând drogat. Șoferul, care este din Constanța, a fost oprit aseară de polițiști din cadrul Poliției Stațiunii Râșnov.
„La testarea conducătorului auto cu aparatul DrugTest, rezultatul a fost pozitiv la THC-5 (canabis și amfetamine). Prin urmare, acesta a fost condus la o unitate medicală autorizată pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a prezenței substanței psihoactive în organism”, au precizat reprezentanții IPJ Brașov.
În cauză,