Primii cetățeni imigranți din Ucraina care au cerut adăpost autorităților din Bistrița-Năsăud au fost cazți astăzi la Centrul Misionar de Tineret „Ioan Bunea” din Sîngeorz-Băi. Aceștia au avut un translator care le-a explicat unde se află și și în ce condiții vor fi cazați. La fața locului s-a aflat și subprefectul Ioan Zăgrean. Până la această oră, încă nu se știe,