Mai multe familii de sibieni care locuiesc în apartamentele ANL de pe strada Viitorului au primit în urmă cu câteva zile înștiințări de la Primăria Sibiu prin care li se pune în vedere să aducă locuințele la starea la care erau atunci când le-au fost încredințate, iar în caz contrar să le elibereze în termen de 15 zile. Motivele invocate, spun oamenii, nu sunt suficiente pentru o astfel de decizie, și vin cu argumente. Reprezentanții Primăriei, la rândul lor, spun că totul este legal. » Mai multe detalii