Superba vilă din centrul Oradiei folosită până la prăbușirea regimului comunist ca locuință de serviciu pentru prim-secretarii PCR a fost scoasă la vânzare, pentru a patra oară, de către Consiliul Județean Bihor, în a cărei proprietate a intrat în 1997.Clădirea are aspect de monument de arhitectură,… » Mai multe detalii