Sfintele Paști – prescură și vin – au fost deja sfințite la Biserica „Sf. Nectarie și Sf. Ioan Rusul”, din cadrul Spitalului de Pneumoftiziologie Sibiu, fiind pregătite punguțe pentru personalul spitalului și pentru bolnavi.
„Grija noastră pentru cei bolnavi și pentru ostenitorii din sistemul de sănătate s-a concretizat si anul acesta prin 2000 de pachete cu Sfintele Paști, trimise cu drag în spitale și cămine pentru cei vârstnici. Am sfințit anticipat Sfintele Paști, in ziua sfantă de joi, cu bucuria de a ține aproape tradițiile noastre creștinești,