Într-o circulară emisă marți, 30 mai, în atenția tuturor primăriilor de la nivelul județului, Instituția Prefectului-Județul Bihor informează că proprietarii sau deţinătorii de terenuri, administratorii drumurilor publice, căilor ferate, cursurilor de apă, lacurilor, sistemelor de irigaţii şi bazinelor piscicole, precum și beneficiarii lucrărilor de construcţii au obligaţia să desfăşoare lucrări de prevenire și combatere a […] » Mai multe detalii