foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/03/cannabis-medicinal-800×354.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/03/cannabis-medicinal.jpg” title=”Posesia de cannabis pentru consum propriu ar putea fi dezincriminată în România 8″/>
foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/03/cannabis-medicinal-800×354.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/03/cannabis-medicinal.jpg” title=”Posesia de cannabis pentru consum propriu ar putea fi dezincriminată în România 7″/>
O propunere legislativă de dezincriminare a posesie de cannabis, în cantități mici, pentru consum propiu, a fost depusă de mai mulți deputați REPER, scrie Digi24. Propunerea legislativă prevede înlăturarea sancțiunilor penale (închisoare, amendă penală) și înlocuirea acestora cu sancțiune contravențională în cuantum cuprins între 1000 și 3000 de lei, pentru posesia de cantități mici de […]
Posesia de cannabis pentru consum propriu ar putea fi dezincriminată în România