Potrivit polițistului Marian Godină, agenții care au decis să oprească fostul șef DIICOT, Daniel Horodniceanu, în trafic ar avea dosare penale, conform informațiilor transmise de el. Godină face o sesizare cu privire la acest caz și atrage atenția asupra gravității situației.
El menționează că în timp ce Horodniceanu este anchetat intern, cei doi polițiști care l-au oprit au fost chemați la parchet și audiați în cadrul unui dosar penal. Aceștia sunt acuzați de abuz în serviciu și divulgare de secrete de serviciu sau nepublice.