Polițiștii Serviciului Criminalistic din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bistrița-Năsăud au avut o misiune specială înainte de Paște. Aceștia au vizita mai multe familii nevoiașe din localitățile Budești Fânațe și Șilivașu de Câmpie, unde au dus alimente, dulciuri și jucării
„Ieri, 21 aprilie, în prag de sărbători, polițiștii Serviciului Criminalistic din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bistrița-Năsăud au pus mână de la mână și au adus bucurii care pot fi măsurate doar de inimile unor bunici și prin zâmbetele unor copii.