Polițiștii din România au primit în 14 februarie prima leafă majorată, aferentă lunii ianuarie 2023, conform OUG 168/2022.Sindicatul Național al Polițiștilor și Personalului Contractual susține că majorarea este o bătaie de joc ”la adresa unuia dintre cei mai importanți piloni ai bunei funcționări a… » Mai multe detalii