România a fost eliminată de Olanda în optimile de finală la EURO 2024. Selecționerul Edi Iordănescu a spus la finalul meciului de la Munchen cu Olanda că se încheie un „capitol dintr-o poveste frumoasă”. „Plecăm cu capul sus, dar cu sufletul frânt. Ne-am dorit enorm victoria, mai ales pentru suporteri. Am văzut câtă fericire a oferit acest parcurs, am dat totul pentru victorie. Se încheie un capitol dintr-o poveste frumoasă. Pentru fotbalul românesc, poate fi un nou început”,a spus Edi Iordănescu.
Edi Iordănescu, anunț despre plecarea de la echipa națională
Marea întrebare este continuă sau nu Iordănescu la echipa națională a României .