Asociaţia „Sat de vacanţă Poic” şi cu Consiliul Judeţean Sălaj au organizat, la finalul săptămânii trecute, „Cupa Poic” la volei pe plajă, eveniment ce s-a desfăşurat în Parcul de aventură Poic Huta. La competiţie s-au înscris nouă echipe, şase din judeţul Sălaj, două din Bihor şi o formaţie din Ungaria, totalizând peste 40 de participanţi. Competiţia a cuprins 18 meciuri ce au durat 12 ore. Un volei de calitate, bună dispoziţie, dar şi câteva surprize culinare au fost „ingredientele” evenimentului de la Poic Huta. » Mai multe detalii