Pensionarii a căror venituri nu depășesc 2000 de lei pe lună și persoanele cu dizabilități vor primi, în luna august, 250 de lei în plus de la stat. Anunțul a fost făcut de premierul Marcel Ciolacu, care a afirmat că derulează un program cu impact social major dedicat persoanelor aflate în situații defavorizate. „Continuăm… » Mai multe detalii