Procurorii DIICOT au anunţat efectuarea mai multor percheziţii în Bucureşti şi alte cinci judeţe, într-un dosar în care se investighează modalitatea prin care un grup infracţional a retras ilegal din conturile unei bănci din România peste 70 de milioane de lei.
Procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism (DIICOT), împreună cu poliţiştii din cadrul IGPR-DCCO şi IGPR-DICE, au făcut percheziţii în Bucureşti şi judeţele Ilfov, Tulcea, Cluj, Giurgiu şi Ialomiţa, într-o cauză vizând destructurarea unui grup infracţional organizat specializat în comiterea infracţiunilor de înşelăciune cu consecinţe deosebit de grave,