Din 2010, educația fizică nu a mai fost probă de bacalaureat. Acest lucru s-ar putea schimba, deoarece partidele din opoziție vor depune un amendament, în acest sens, la Legile Educației. Oana Țoiu, Deputat USR, Preşedintele Comisiei pentru Sport: Întâmplarea face că și eu am dat BAC-ul, ca probă opțională, la educație fizică. Noi susținem introducerea […]
Parlamentarii români propun reintroducerea sportului la BAC