Arbitrul Ovidiu Haţegan a revenit pe teren după 16 luni de când a suferit un infarct miocardic. Universitatea Craiova a remizat cu Oţelul Galaţi, 0-0, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 2-a a Superligii. Partida a reprezentat revenirea la centrul terenului a arbitrului Ovidiu Hațegan, cel care în 2022 a suferit un infarct. La finalul jocului disputat pe arena ”Ion Oblemenco”, Haţegan a fost cuprins de emoţii la flash-interviu. „Am simțit căldura tuturor, a publicului, a oamenilor de sport, a celor două echipe.