Târgul de mașini din Florești va dispărea. Astăzi în comisia de urbanism a Consiliului Județean Cluj s-a cerut acordul pentru reamenajarea întregii zone unde până acum era „oserul” de mașini de sâmbăta.În locul târgului va apărea o construcție de cca 81.000 mp suprafață desfășurată cu funcțiuni de spațiu… » Mai multe detalii