Miercuri, 15 martie, în jurul orei 12.30, un bărbat şi-ar fi agresat fizic și amenințat concubina, în timp ce se aflau la locuința acesteia de pe str. Nicolae Labiș din mun. Brașov. Mai mult, din cercetările efectuate de polițiști a reieșit faptul că bărbatul nu era la prima faptă de violență verbală față de concubina sa. Astfel, marți, 14 martie, în jurul orelor 19.00, în timp ce se aflau la aceeași adresă, acesta ar fi amenințat-o pe concubina sa, fapt ce i-a creat o stare de temere acesteia.