Olimpic Zărnești s-a salvat de la retrogradare după un play-out plin de suspans. La finalul sezonului regulat, zărneștenii aveau doar 16 puncte, dar în play-out elevii lui Mihai Stere au recuperat masiv, 12 puncte în 10 meciuri și s-au salvat de la retrogradare. „A fost un stres incredibil de mare, de câteva luni dormeam doar pe la 4 dimineața! Acum vreau doar să mă relaxez! Meritul pentru salvarea de la retrogradare este al jucătorilor, al conducerii, al fanilor și apoi al meu. Fotbaliștii merită felicitări.