Secretarul de stat în Ministerul Sănătăţii Andrei Baciu anunţă că pe data de 1 iulie va intra în vigoare noua politică de imunizare împotriva COVID-19, şi anume vaccinarea doar la medicii de familie, transmite Agerpres.„Prin urmare, perioada de tranziţie de la vaccinarea de tip „campanie” împotriva COVID-19… » Mai multe detalii