Administraţia Fondului pentru Mediu (AFM) anunţă, joi, amânarea lansării Programului privind casarea autovehiculelor uzate. Crearea conturilor va putea fi realizată din 14 octombrie, scrie News.ro.
„În urma discuţiilor purtate cu asociaţiile implicate în desfăşurarea Programului privind casarea autovehiculelor uzate, pentru o derulare eficientă cu participarea cât mai multor unităţi administrativ-teritoriale, a reieşit necesitatea actualizării anumitor condiţii, astfel că, la data prezentei, se lucrează la modificarea ghidului de finanţare aferent acestui program”, a transmis, joi seară, AFM.
Potrivit sursei citate, crearea conturilor de utilizator în aplicaţia informatică de către solicitanţii unităţi administrativ-teritoriale organizate la nivel de comună,