O nouă bază sportivă, destinată fotbalului, a fost inaugurată azi, de către președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, Emil Radu Moldovan. Baza sportivă are în dotare un teren de fotbal cu gazon artificial, cu nocturnă și tribune pentru 500 de spectatori, un teren sintetic de minifotbal, o clădire administrativă și o parcare, fiind construită în Unirea, în apropiere de pârtia de schi și de TeraPlast Arena.