După doi ani de pandemie, Noaptea Muzeelor revine la Sibiu. Muzeul ASTRA, instituție ale cărei acțiuni sunt posibile prin finanțarea Consiliului Județean Sibiu, găzduiește sâmbătă, 14 iunie 2022, între orele 18-0:30, evenimentul Noaptea Muzeelor, ediția a XVIII-a.
În acest interval, intrarea pentru vizitatori va fi liberă pe cele două intrări principale (intrarea nr.1 – Pavilionul Muzeal Multicultural + intrarea nr.2 – Hanul din Tulgheș) din muzeu, dar și în Muzeul Țării Secașelor din Miercurea Sibiului și la Centrul Cultural Memorial ”Dr.