O tânără mămică din comuna Șant a născut al patrulea copil acasă, înainte de sosirea echipajelor medicale. Aceasta intenționa să ajungă la spital pentru a naște, dar bebelușul a avut alte planuri. Din fericire, femeia nu a avut nicio problemă și a adus pe lume o fetiță sănătoasă.
„O misiune aparent obișnuită a echipajelor BN-39-SAJ (B2: as.Burdeț Georgeta,