Mirel Rădoi a fost dat afară de Al-Tai după eșecul cu echipa lui Cristiano Ronaldo! Al-Tai, echipa lui Mirel Rădoi, a pierdut cu Al-Nassr, scor 0-2 în Arabia Saudită, iar antrenorul român a fost demis! Fostul selecționer al României semnase cu gruparea saudită în luna ianuarie a acestui an. A stat pe banca lui Al-Tai 13 partide ( 4 victorii, 4 egaluri și 5 înfrângeri). Locul lui Rădoi la Al -Tai a fost luat de secundul Pareto.