Mircea Rednic îl laudă pe Florin Iacob: „Când am venit la UTA, el se gândea să se retragă! Acum merită să meargă din nou la națională“
UTA Arad are parte de un start de sezon slab în Superliga cu doar un punct obținut în primele trei etape. Cu toate acestea, Mircea Rednic, antrenorul „Bătrânei Doamne“, l-a remarcat pe brașoveanul Florin Iacob (29 de ani), portar care a avut prestații apreciate în startul acestui sezon. Rednic a fost cel care l-a readus pe goal-keeperul brașovean în primul „11” și i-a redat și banderola de căpitan.