Ministrul Educaţiei, Sorin Cîmpeanu, a declarat, duminică, la Prima TV, că pierderile educaţionale sunt foarte mari din cauza pandemiei de coronavirus şi că se observă o creştere îngrijorătoare a fenomenului de bullying, dar şi o creştere a tentativelor de suicid în rândul adolescenţilor.
Sorin Cîmpeanu a declarat, duminică, în emisiunea Insider Politic de la Prima TV, că pierderile educaţionale generate de pandemia de coronavirus şi şcoala online sunt greu de recuperat, dar că pot fi recuperate cu răbdare şi perseverenţă.
”Pierderile educaţionale sunt foarte mari,