Noi angajări la stat, cu salarii care concurează cu domenii extrem de bine plătite din mediul privat. Ministerul Digitalizării caută IT-iști pentru PNRR cu salarii nete care ajung la 4.000 de euro pe lună.
Ministerul Cercetării, Inovării și Digitalizării anunță că recrutează echipa de experți pentru implementarea reformelor şi investiţiilor asumate de România în acest domeniu prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă. Se caută experți în gestionarea fondurilor europene, dar și specialiști cu competențe digitale avansate.
Salariile „la stat” pornesc de la aproximativ 18.900 lei până la 28.700 lei brut pentru ingineri de sistem sau administratori baze de date,