Fostul premier al României, Mihai Tudose, se așteaptă la cel mai negru scenariu pentru mulți dintre români: europarlamentarul spune că sărăcia va afecta grav mulți români aflați la limita supraviețuirii. „Unii români or să moară, pur și simplu (la iarnă). Unii de frig, unii pentru că nu-și vor mai… » Mai multe detalii