Metaloglobus rămâne în Liga 2.
Progresul Spartac și Metaloglobus București s-au duelat astăzi, la Buftea, în meciul retur din barajul pentru menținere în Liga 2. În tur, cele două formații au remizat, scor 1-1. La fel ca și în meciul tur, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 0-0, astfel că după 120 de minute de joc, menținerea în liga secundă a fost decisă la loteria penalty-urilor.
Cei de la Metaloglobus au avut eficiență maximă transformând toate cele cinci penalty-uri, în timp ce la Progresul Spartac a ratat Eugen Lixandru.