Alertă maximă în Suceava, unde doi lei au scăpat din cușcă la Grădina Zoologică din Rădăuți. Autoritățile au emis joi, 9 iunie, un mesaj RO-Alert și îi îndeamnă pe cetățeni să evite zona.„A fost semnalată prezența necontrolată a doi lei în municipiul Rădăuți, în proximitatea Zoo. Evitați zona și fiți… » Mai multe detalii